Luunja lasteaed testis Lotte loodusmängu!

Algus läks meie nelja-aastastega veidi raskelt. Raske oli nii mitut erinevat asja järjest teha- täringut veeretada, pliiatsiga kaardile osutada, küsimust kuulata ja õiget piltvastust leida. Kuid pikapeale õppisid lapsed selle ära ja suutsid kõigega õiges järjekorras hakkama saada. Vastuse kuulamise tegi keeruliseks see, et pliiats ei ütle,  kas vastus on õige või vale, tuli olla väga tähelepanelik.

Ka meie suuremate laste rühm proovis Lotte loodusmängu ja nendel läks kõik kohe palju kiiremini ja tõhusamalt. Kui tehnilised oskused käes saime ka sisule tähelepanu pöörata. Selgus, et kergematel variantidel on õige vastus juba pildilt leitav ja tekkis ka julgus proovida erinevaid võimalusi. Eriti tore on selle mängu juures see kui õiget eesti keelt kasutatakse – küsimused/vastused on teadusliku keelega.

Näiteks küsimus: millised loomad söövad niitudelVeised ja lambad (rõhutatud sõnad, olid lastele täiesti arusaamatud). Selliseid vahvaid küsimusi ja vastuseid on küllaga. Laste sõnavara laiendamiseks suurepärane mäng!

Mängus kõlavad ka vanad mõistatused nt. “seest siiruviiruline…” need mõistatused on kaasaegsetele lastele võõrad  ja me näeme  vaeva selgitamaks miks nii küsitakse.

Selle mänguga saavad nad  lihtsalt teadmise ja võtavad selle omaks.  Jälgisin – mõistatusest aru ei saa, aga kui uuesti sama küsimus tuli siis lihtsalt vastas õigesti.

Mäng suurel mängulaual venib pikale kuid lapsed ise lahendasid selle ära – tüdinenud lapse asemel tuli kohe uus ja mäng läks edasi!

Soovitan lasteaia õppejuhil see mäng osta, see on põnev ja teadmised tulevad mängides.

 

Aitäh selle toreda kogemuse eest!

Rühma Midrilinnud õpetaja

Tiina Pern