Tere tulemast jutupliiatsi lehele!

Targa jutupliiatsi ja interaktiivsete õppevahendite taga on kolmest lapsevanemast koosnev tuumik – Laura (Herman 2.a), Madis-Marius (Iris 17.a, Marie 12.a, Johannes 6.a) ja Andrus (Kristi 21.a, Maria 9.a, Marten 7.a, Maris 3.a).

Meie ettevõtmine sai alguse Andruse ja Madise lastest ning nende enda murest leida lastele huvitavaid arendavaid tegevusi peale kooli ja lasteaia. Tihti on nii, et lapsed löövad aega surnuks, viites tunde hüpnotiseeritult televiisori või nutiseadme ekraani ees. Madis viskas lõpuks teleka üldse kodust välja, et natukenegi ekraani vaatamist ohjeldada.
Aga mis sa siis ütled lastele, kuidas nad võiksid oma vaba aega sisustada kooli, lasteaia ja trenni vahel. Mine mängi õues – nojah, aga mida, kellega.. mis mõttes??
Meie igatahes ei leidnud ühtegi tegevust, mis täidaks allolevas nimekirjas nimetatud nõudmisi.
  • lahe ja huvitav laste jaoks,
  • samal ajal arendav ja annaks uusi teadmisi juurde
  • mida lapsed saaksid iseseisvalt mängida / lugeda
  • aga samas saaksime ka koos peredega mängida ja õppida
Selliseid tegevusi/vahendeid, mis kiiresti ei ammendu, on raske leida.
Rääkiv pliiats leidis tee meieni huvitavat radapidi (Koreast) (hakkasime kutsuma seda targaks jutupliiatsiks).. Katsetasime oma laste peal, kas on ikka nii tark, kui meie arvame ja loodame.. Tuli välja, et on. Kõikidele meeldis ja samas oli kohe näha, kuidas toredad laused, õpetlikud mõisted, laulud neile nii lihtsalt meelde jäid.
Kinnitus olemas! Tuleb tegutseda!
Jutupliiatsil puudus eestikeelne ja Eesti lastele suunatud sisu. Seetõttu asusime tööle Lotte loodusmänguga. Seda kogu perele mõeldud mängu Eestimaast saad siit samast e-poest osta, lisaks on mäng ka paljudes lasteaedades ja keskkonnahariduskeskustes olemas. Viimastes saab seda ka laenutada või kohapeal mängida.
Kuna jutupliiats on super keeleõppevahend, siis arendasime koos keelekümblusprogrammiga helindatud raamatud eesti keele õppeks. Need on kasutuses 200. lasteaias üle Eesti.
Me loodame, et jutupliiats ja meie arendatud mängud, raamatud toovad teie peredesse rõõmu ja nalja, lisaks aitavad lastel kergemini ja fanataasiarikkamalt teadmisi omandada. Kõige rohkem tunneme heameelt, kui lapsed võtavad rõõmuga ikka need päris keeratavate lehtedega raamatud kätte.
Hoidke meie kodulehel silm peal, et saada infot uute ja põnevate jutupliiatsi raamatute ning mängude kohta 😉
Tagged ,