Jutupliiats annab raamatule hoopis teise mõõtme! 

Jänku Jussi numbri- ja täheraamat digipliiatsiga „loetava“ raamatuna on minu hinnangul perspektiivikas ja metoodiliselt hästi läbimõeldud interaktiivne õppematerjal, mis haarab kaasa erinevas vanuses lapsi. Selline õppimine ise on väga vahva idee, suurepärane kombinatsioon hea vana klassikalise raamatu plussidest, ent interaktiivne ja niimoodi alternatiiv ekraanile. Seda saavad edukalt kasutada nii lapsvanemad, lasteaiaõpetajad kui ka esimese (teise) klassi klassiõpetajad.

Digiraamatu stsenaarium jälgib originaali, kuid lisandunud on lõbusad lahendused. Klassiõpetajana tunnustan numbrite visuaalse kuju õppimist erinevate analoogiate abil. See loob võimaluse dialgoogiks lapse ja vanema või õpetaja vahel – millega see number lapse arvates sarnaneb – ja toetab nii püsivamate seoste kujunemist mälus.

Digiraamatule annavad lisaväärtust mõnusad hea rütmiga luuletused ja arendavad õppimisevõimalused. Laste arengutase on erinev ning iga laps saab pliiatsi abiga uurida just neid kohti, mis talle jõukohased ja huvi pakuvad.  Kindlasti võib laiemalt sihtgrupiks määrata eelkooli-eas lapsed (3 – 7), kuid ma julgustaksin ka esimese klassi klassiõpetajaid seda julgelt tundides kasutama, samuti võiks raamat olla toeks lapsevanematele kodusel õppimisel ja õpitu kordamisel. Sellise lõbusa õppematerjaliga säilib ja kasvab kindlasti huvi teadasaamise, õppimise ja numbrite, tähtede maailma vastu!

 Regina, 3-aastase poisi ema ja klassiõpetaja koolis.