Jutupliiats leiab meie peres kindlasti kasutust veel mitmeid aastaid.

Dilesy jutupliiatsi stardikomplekti kinkisin lapsele, kui ta oli 2,5 aastane. Eesmärk polnud seda otseselt õppevahendina kasutada, vaid lihtsalt, et oleks lõbus mäng, perega mängida. Jutupliiats on nii eriline ja teistsugune võrreldes tavaliste mänguasjadega, et see juba köitis lapse tähelepanu. Eriti muidugi meeldis lapsele see, et jutupliiatsist kõlasid Lotte ja Klausi hääled.

Ostsime esialgu kaardid “Inimene ja loodus”. Laps kuulas väga tähelepanelikult küsimusi ja oli näha, et mõtleb kaasa. Küsimusi on erineva raskusastmega. Minu üllatuseks oskas ta paljudele kergematele küsimusele vastata.

Tihti on laps ise jutupliiatsi välja võtnud ja omapead hakanud küsimusi-vastuseid kuulama. Kujutan ette, et eelkooli ealistele või esimestes klassides õppivatele lastele on see väga tore ja vajalik õppevahend.

Jutupliiats teeb uute teadmiste omandamise mänguliseks ja lapse jaoks lõbusaks. Jutupliiats paneb lapsed keskenduma küsimustele-vastustele, täiendab lapse sõnavara, loomulikult õpetab vajalikke uusi teadmisi ning on lihtsalt toredaks ajaveetmise viisiks nii lapsele omapead kui kogu perele.

GRETE, 2 LAPSE EMA (1A, 3A)